Čistenie alebo oprava fasády rodinného domu?

Čistenie alebo oprava fasády rodinného domu?

Vo svojom domove trávite denno-denne niekoľko hodín, občas celé dni, preto si zaslúži starostlivosť ako zvnútra, tak i zvonka. Rovnako, ako pravidelne upratujete a udržiavate váš dom či byt funkčný a čistý zvnútra, takisto by ste sa z času na čas mali postarať aj o vašu fasádu. Kľúčovými aspektmi pri jej údržbe sú pravidelné čistenie, prípadne premaľovanie fasády a v horších prípadoch aj oprava fasády rodinného domu. Práve spomínaná oprava môže byť naozaj nepríjemným prekvapením a predraženému premaľovaniu sa dá tiež vyhnúť. Riešením je kvalitné a pravidelné čistenie fasád. Ale ako na to?

Čistenie fasády, premaľovanie fasády alebo oprava fasády rodinného domu? Podľa čoho sa rozhodnúť?

Ako prvý krok dôkladne skontrolujte stav vašej fasády. Nachádzajú sa na nej praskliny, trhliny alebo sa na niektorých miestach úplne odlupuje omietka? Potom je oprava fasády rodinného domu nevyhnutným krokom, ktorý budete musieť urobiť ešte predtým, než sa pustíte do čistenia alebo maľovania. Ak je však vaša fasáda úplne v poriadku, môžete začať zvažovať aj ďalšie možnosti.

Vaša fasáda nie je poškodená, no už vás omrzela jej pôvodná farba? Ak túžite po zmene farby na vašej fasáde, potom vám nezostáva nič iné, než fasádu premaľovať. Ešte predtým však nezabudnite ani na čistenie fasády. Ak totiž fasádu pred maľovaním dôkladne nevyčistíte, všetky nečistoty, ale i zárodky rias a plesní zostanú pod náterom a skôr či neskôr sa dostanú na povrch fasády a vás čistenie tak či onak neminie.

Je vaša fasáda „iba“ znečistená? Nepotrebujete opravu ani maľovanie fasády? Potom je pre vás najvhodnejším riešením profesionálne čistenie fasád. To dokáže vašej fasáde prinavrátiť pôvodný vzhľad bez ohľadu na to, či je vaša fasáda znečistená bežnými nečistotami alebo sa na nej začali objavovať už aj riasy alebo plesne.

Čistenie fasád: Ako začať a čomu sa oblúkom vyhnúť?

Proces čistenia fasády môže byť naozaj namáhavý. Musíte dbať na mnoho faktorov, od toho, aký prípravok na čistenie fasád vybrať, až po to, aby ste našli kompromis medzi kvalitou a cenou. Na trhu totižto zoženiete viacero produktov určených na čistenie fasád, za na prvý pohľad výhodné ceny. Ak ste však fasádu ešte nikdy predtým nečistili, púšťať sa do čistenia na vlastnú päsť je obrovské riziko a to, že vaša fasáda sa poškodí a bude vás čakať finančne náročná oprava fasády rodinného domu, je viac než pravdepodobné.

Ideálnym riešením, ktoré spojí kvalitu, výhodnú cenu a ešte vám aj ušetrí čas, je čistenie fasád profesionálnou firmou.

Profesionálne čistenie fasády – CENA

Cena za profesionálne čistenie fasády sa pohybuje okolo 3,8€/m2. Samozrejme, odvíja sa ale aj od metrov štvorcových a ďalších faktorov, ako je napríklad stav fasády, druh fasádnej omietky či konkrétna firma, ktorú si zvolíte. Ak by ste si ale porovnali cenu za premaľovanie fasády alebo jej opravu, čistenie vás v každom prípade vyjde mnohokrát lacnejšie.