Pre koho je určená JUST IN TIME logistika (JIT)?

Pre koho je určená JUST IN TIME logistika (JIT)?

Správne načasovanie je v živote veľmi dôležité takmer vo všetkých smeroch. Či už ide o veci súkromné alebo pracovné, bez plánovania a načasovania istých dôležitých udalostí sa jednoducho nezaobídeme. V prípade biznisu to platí dokonca dvojnásobne a zvlášť v oblasti logistiky. Naplánovať prepravu a skladovanie tovaru správne a zároveň čo najvýhodnejšie nielen z časového, ale aj z ekonomického hľadiska, býva neraz výzva. Riešením ako všetko správne a načas zosúladiť môže byť práve JUST IN TIME logistika alebo v skratke JIT.

Neznášate plytvanie a nevyužitý potenciál? Prekáža vám, ak vaše financie stagnujú a vy kvôli tomu nedokážete napredovať tak, ako by ste chceli? Potom je práve pre vás určená JUST IN TIME logistika – riešenie, ako optimalizovať finančné náklady, znížiť výdavky a zvýšiť výnosy.

Ako efektívne využívať sklady pri JUST IN TIME logistike?

K princípom JUST IN TIME logistiky patrí aj schopnosť vedieť efektívne využívať sklady a objednávať len také množstvo tovaru, aké zaručene dokážete predať. Vedieť uspokojiť dopyt a zároveň nemať sklady plné prebytočného tovaru, v ktorom vám uviazli peniaze na dlhé mesiace… Peniaze, ktoré ste mohli medzičasom použiť na iné a oveľa výhodnejšie investície. Ak dokážete sklady primerane naplniť a vyťažiť, šetríte nielen svoje financie, ale aj životné prostredie. Ako je to možné a ako spolu súvisí JIT logistika a ekológia?

Ekologické skladovanie – bonus pre životné prostredie

Ako JUST IN TIME logistika a efektívne skladovanie dokážu zároveň pomáhať životnému prostrediu a našej planéte? Veľmi jednoducho. Sklady naplnené presne na mieru znamenajú menej plytvania a tým aj menej vyprodukovaného odpadu, ktorý je záťažou pre životné prostredie. Nielen optimálne skladovanie, ale aj samotné zefektívnenie výroby, kedy sa vyrobí len tovar, ktorý sa aj reálne predá, je tiež bonusom pre zdravšie životné prostredie. Ak vám teda záleží na správnom načasovaní, optimalizácii financií a ešte aj na zdravom životnom prostredí a celej našej planéte, bude pre vás JIT logistika tou najlepšou voľbou.