Browse Category: rady a tipy

Plastové dvere sú stále v kurze. Čo je ich prednosťou?

Plastové dvere sú stále v kurze. Čo je ich prednosťou?

Ak by sme tvrdili, že plastové okná a dvere už dávno nie sú populárne, tak by sme klamali. Aj napriek väčšiemu výberu čo sa materiálov týka si stále držia najlepšiu pozíciu na trhu. Dôvod je veľmi jednoduchý a tým je množstvo výhod, ktoré užívateľom poskytujú.

Rozhodujúca je najmä cena

Skutočnosť na Slovensku je taká, že väčšina ľudí sa pri nákupe stále rozhoduje najmä podľa ceny. Samozrejme tá nie je jediným rozhodujúcim faktorom, no ak sa spojí s kvalitou, tak je výrobok na trhu veľmi úspešným. Príkladom sú aj plastové vchodové  dvere a okná, ktoré sú stále súčasťou obrovskej časti nehnuteľností. Kritérium plastové okná cena si vie neustále získať zákazníkov, no nie je to len o ňom. Veľká predajnosť je podmienená aj kvalitou takýchto okien a dverí, ktoré poskytujú výborné tepelno-izolačné vlastnosti. Vďaka nim sa nemusíte obávať, že by do domácnosti v zime prenikol chlad, silný vietor alebo by vám do domu začalo zatekať. Pozitívom je aj životnosť, ktorá v mnohých prípadoch dokáže presiahnuť krásnych 50 rokov. Samozrejme všetko to závisí od kvality výroby a teda výrobcu, u ktorého si dáte okná a dvere vyhotoviť.

Ak sa rozhodnete zakúpiť ich u toho najlacnejšieho predajcu na trhu, veľmi ľahko sa môže stať, že po pár rokoch do nich bude treba investovať alebo ich dokonca vymeniť. Aby ste predchádzali zbytočným a hlavne nečakaným investíciám, nechajte si ich vyrobiť u profesionálov, za ktorých hovoria recenzie užívateľov. Tie vám výber uľahčia a navedú vás na správnu cestu. V rámci výhod netreba zabúdať ani na možnosť presklenia rôznych otvorov, čo u iných materiálov možné nie je. Plast sa dokáže veľmi dobré prispôsobiť a keďže je ľahko spracovateľný, môžete ho použiť aj na okná v tvare kruhu, mnohouholníka a iných. S dizajnom to už nie je také nudné ako kedysi, pretože je na výber veľa farebných prevedení, o ktorých sa vám ani len nesnívalo. Zabudnite na biely rám, ktorý má každý. Vaše vchodové dvere plastové a okná môžu vyzerať úplne totožne ako drevené alebo hliníkové. Tieto bezkonkurenčné výhody sú veľkým lákadlom, ktoré dokážu prehovoriť väčšinu zákazníkov.

Majú aj pár nevýhod

Ani plast nie je len o výhodách, ale má aj pár nevýhod, o ktorých je dobre vedieť. Jednou z nich je veľká teplotná rozťažnosť a životnosť nižšia ako u iných materiálov. Tu si však treba uvedomiť, že či vám stačia okná na 50 rokov alebo ich chcete mať dlhšie. Negatívom je aj ekologická záťaž pre naše životné prostredie a to najmä z pohľadu recyklácie. Ak ste ochrancom prírody a nie je vám osud našej planéty ľahostajný, pravdepodobne budete prihliadať aj na tento fakt.

 

Vďaka kvalitným zimným pneumatikám sa nemusíte báť jazdy počas zimy

Možno aj vy začínate premýšľať nad tým, že o pár týždňov budete musieť vymeniť vaše staré zimné pneumatiky za nové, keďže ročné obdobie akým je zima, je už v nedohľadne. Pýtate sa, kedy je vhodné siahnuť po zimných pneu a kedy po zimných reťaziach? V každom prípade nepodceňujte bezpečnosť jazdy na zasneženej vozovke a buďte aj vy zodpovedným vodičom, ktorému záleží na plynulej premávke bez komplikácií.

Základné vlastnosti zimných pneumatík

Patríte medzi aktívnych vodičov, ktorých neodradí snehová prikrývka, námraza ba dokonca nerovné povrchy? V tom prípade budete potrebovať kvalitné zimné pneumatiky, ktoré „čo to“ vydržia, a teda budú zárukou bezpečnej a komfortnej jazdy bez ohľadu na výkyvy vonkajšieho počasia. Cieľom zimných pneu je lepšie uchopiť cestu, zvládnuť námrazu a včas zabrzdiť. A aké sú ďalšie vlastnosti zimných pneumatík? Presné ovládanie vďaka stredovému rebru, rýchle odvodnenie pomocou smerových drážok, spoľahlivá trakcia, lepšia priľnavosť na zasneženej a zľadovatenej vozovke  a koniec koncov komfortná jazda, ktorá je pre každého vodiča prioritou.

V zime do hôr – bezpečne a pohodlne

Ak je situácia vo vysokých nadmorských výškach náročná, vašou jedinou možnosťou sú zimné reťaze, ktoré zaisťujú potrebnú trakciu určenú na bezpečnú jazdu. S týmito pneumatikami budete udržiavať danú rýchlosť počas stúpania do kopca a zároveň budete obmedzovať nebezpečenstvo pošmyknutia, zatiaľ čo zostupujete smerom z kopca. Vďaka reťaziam môžete prekonať aj tie najťažšie jazdné podmienky, ktoré sú žiaľ súčasťou každej zimy, a to obzvlášť vo vysokohorských podmienkach.

Ak si ani vy neviete dať rady s výberom vhodných pneumatík pre vaše vozidlo, testy pneumatík sú presne to, čo uľahčí výber aj vám! Tak čo poviete, aj vy investujete do kvalitných pneumatík, ktoré môžu výrazne ovplyvniť vašu jazdu?