Browse Category: rady a tipy

Identifikácia tovaru pomocou čiarových kódov na samolepiacich etiketách

Identifikácia tovaru pomocou čiarových kódov na samolepiacich etiketách

Ste začínajúcim podnikateľom v maloobchode alebo logistike? Bez identifikácie si s veľkým množstvom tovaru len veľmi ťažko poradíte. Vďaka čiarovým kódom na samolepiacich etiketách zoptimalizujete predaj, urýchlite proces evidencie, príjmu tovaru i jeho expedíciu.

Aké benefity prináša označenie tovaru čiarovým kódom

Samolepiace etikety s čiarovými kódmi dokážu pomocou rôzne hrubých čiar uchovávať veľké množstvo informácií – číslic i znakov. Etiketu jednoducho nalepíte na tovar a pri následnom vyhľadávaní čiarový kód nasnímate čítačkou. Všetky informácie z čiarového kódu môžete preniesť do tabletu či počítača a uložiť do skladového programu. Print etikety s kódom sa realizuje pomocou špeciálnych tlačiarní, najčastejšie ide o termotlačiarne. Tieto tlačiarne sa dajú zaobstarať aj v prenosnej veľkosti. Termotlačiarne majú nízke prevádzkové náklady a sú veľmi odolné. Využívanie čiarových kódov so sebou prináša množstvo benefitov. S čiarovými kódmi ušetríte predovšetkým čas. Rýchle načítanie kódu umožňuje rýchlejšiu manipuláciu s tovarom, jeho vyhľadávanie a inventarizáciu. Nasnímať čiarový kód a zadať množstvo daného druhu tovaru trvá len zopár sekúnd. Zároveň sa vám v sklade už nikdy viac nestane, že by ste odberateľovi omylom zaslali iný tovar. Tlačiareň štítkov s kódmi je veľmi rýchla, a preto kódy oceníte pri preceňovaní tovaru alebo zmene údajov z pôvodných etikiet.

Čiarové kódy sú maximálne presné

Okrem všetkých vymenovaných výhod si môžete byť istí, že nasnímané údaje a informácie z etikety sú maximálne presné. Takúto presnosť by ste nikdy nedosiahli ručným zapisovaním údajov, ktoré je navyše veľmi zdĺhavé. S čiarovými kódmi sa urýchli proces predaja a vy budete mať stále prehľad o stave zásob. Samolepiace etikety s kódmi sa dajú použiť v akomkoľvek prostredí a ich nalepenie je možné na rôzne typy povrchov. To všetko je možné vďaka etiketám, ktoré sa dajú zakúpiť s extrémne silnou lepiacou zložkou. Povrch etikiet môže mať rôzne vlastnosti i veľkosť. Obávať sa nemusíte ani vstupných nákladov, ktoré sa vám pri vysokej efektivite vrátia o pár dní. V zásade budete potrebovať len termotlačiareň, samolepiace etikety, laserový alebo digitálny snímač čiarových kódov, program na zápis tovaru a generáciu čiarových kódov. Hodiť by sa vám mohol aj mobilný terminál, ktorý údaje z etikiet načíta a v terminály môžete ihneď informácie o tovare zapísať alebo zmeniť.

 

 

Na dovolenke, v prírode i počas športovania oceníte detský cyklovozík

Na dovolenke, v prírode i počas športovania oceníte detský cyklovozík

V našich končinách zatiaľ nie je až tak často vidieť cyklistu s pripevneným cyklovozíkom. V zahraničí naopak brázdia cyklovozíky cesty a chodníky jedna radosť. Tento trend sa dá očakávať v budúcnosti aj u nás. Ponuka detských cyklovozíkov rastie a zároveň sa znižuje ich cena. Zaraďte sa do skupiny šťastlivcov, ktorí si môžu vychutnávať šport a výlety spolu s najmenšími členmi rodiny.

Ak uvažujete o kúpe cyklovozíka

Ak ste začali uvažovať o kúpe cyklovozíka, mali by ste si najskôr zaobstarať k vášmu automobilu dostatočne objemný strešný box. Strešné boxy väčších rozmerov bez problémov uvezú nielen cyklovozík, ale aj všetku rodinnú batožinu počas ciest na dovolenky alebo dlhšie výlety. Kvalitu cyklovozíka rýchlo rozoznáte podľa ceny, od ktorej sa odvíja vybavenie a odpruženie vozíka. Detské cyklovozíky bez odpruženia sú vhodné len na spevnené asfaltové cesty. Investujte radšej do odpružených modelov, ktorým nerobí problém vlnitý, kamenistý alebo iný náročný terén. Zároveň sú odpružené modely oveľa bezpečnejšie pre najmenšie deti. V takýchto vozíkoch môžete voziť dieťa prakticky od narodenia. Musíte len dokúpiť novorodeneckú vložku, ktorá spevní telíčko dieťaťa. Okrem toho sa o bezpečnosť postarajú reflexné prvky, bezpečnostné pásy a brzdy. Do niektorých modelov môžete dokonca vložiť autosedačku. Nosnosť cyklovozíka sa pohybuje od 30 do 50 kg. Znamená to, že vozík využijete niekoľko rokov. Komfort dieťaťa zvyšujú odvetrávacie otvory, slnečné clony a kryt proti dažďu.

Čo všetko získate kúpou cyklovozíka

Kúpou cyklovozíka urobíte radosť nielen sebe, ale aj svojim deťom. Každý drobec si jazdu vo vozíku užíva. Vďaka priehľadným stenám vozíka vníma okolie a vyššia rýchlosť je pre neho zábavná. V prípade, že je dieťa unavené, bez problémov v pohodlnom cyklovozíku zaspí. Niektoré typy vozíkov umožňujú prevážať dve deti naraz. Prioritne sa cyklovozík využíva pri jazde na bicykli. Bicykel hravo preveziete na určené miesto vďaka nosiču bicyklov na autá, najlepšou voľbou je nosič bicyklov na ťažné, a následne pripevníte cyklovozík za bicykel. Nemusíte sa obávať toho, že by sa dieťa pri prípadnom páde z bicykla zranilo. Vozíky majú pevnú konštrukciu a zranenie je vylúčené. Vďaka doplnkom sa dá cyklovozík pripevniť k telu pri behu alebo korčuľovaní. Na dovolenke ho môžete využiť i ako klasický detský kočík. V tomto prípade oceníte ľahkú manipuláciu, bohatý úložný priestor a nízku hmotnosť vozíka.

 

 

 

Plastové dvere sú stále v kurze. Čo je ich prednosťou?

Plastové dvere sú stále v kurze. Čo je ich prednosťou?

Ak by sme tvrdili, že plastové okná a dvere už dávno nie sú populárne, tak by sme klamali. Aj napriek väčšiemu výberu čo sa materiálov týka si stále držia najlepšiu pozíciu na trhu. Dôvod je veľmi jednoduchý a tým je množstvo výhod, ktoré užívateľom poskytujú.

Rozhodujúca je najmä cena

Skutočnosť na Slovensku je taká, že väčšina ľudí sa pri nákupe stále rozhoduje najmä podľa ceny. Samozrejme tá nie je jediným rozhodujúcim faktorom, no ak sa spojí s kvalitou, tak je výrobok na trhu veľmi úspešným. Príkladom sú aj plastové vchodové  dvere a okná, ktoré sú stále súčasťou obrovskej časti nehnuteľností. Kritérium plastové okná cena si vie neustále získať zákazníkov, no nie je to len o ňom. Veľká predajnosť je podmienená aj kvalitou takýchto okien a dverí, ktoré poskytujú výborné tepelno-izolačné vlastnosti. Vďaka nim sa nemusíte obávať, že by do domácnosti v zime prenikol chlad, silný vietor alebo by vám do domu začalo zatekať. Pozitívom je aj životnosť, ktorá v mnohých prípadoch dokáže presiahnuť krásnych 50 rokov. Samozrejme všetko to závisí od kvality výroby a teda výrobcu, u ktorého si dáte okná a dvere vyhotoviť.

Ak sa rozhodnete zakúpiť ich u toho najlacnejšieho predajcu na trhu, veľmi ľahko sa môže stať, že po pár rokoch do nich bude treba investovať alebo ich dokonca vymeniť. Aby ste predchádzali zbytočným a hlavne nečakaným investíciám, nechajte si ich vyrobiť u profesionálov, za ktorých hovoria recenzie užívateľov. Tie vám výber uľahčia a navedú vás na správnu cestu. V rámci výhod netreba zabúdať ani na možnosť presklenia rôznych otvorov, čo u iných materiálov možné nie je. Plast sa dokáže veľmi dobré prispôsobiť a keďže je ľahko spracovateľný, môžete ho použiť aj na okná v tvare kruhu, mnohouholníka a iných. S dizajnom to už nie je také nudné ako kedysi, pretože je na výber veľa farebných prevedení, o ktorých sa vám ani len nesnívalo. Zabudnite na biely rám, ktorý má každý. Vaše vchodové dvere plastové a okná môžu vyzerať úplne totožne ako drevené alebo hliníkové. Tieto bezkonkurenčné výhody sú veľkým lákadlom, ktoré dokážu prehovoriť väčšinu zákazníkov.

Majú aj pár nevýhod

Ani plast nie je len o výhodách, ale má aj pár nevýhod, o ktorých je dobre vedieť. Jednou z nich je veľká teplotná rozťažnosť a životnosť nižšia ako u iných materiálov. Tu si však treba uvedomiť, že či vám stačia okná na 50 rokov alebo ich chcete mať dlhšie. Negatívom je aj ekologická záťaž pre naše životné prostredie a to najmä z pohľadu recyklácie. Ak ste ochrancom prírody a nie je vám osud našej planéty ľahostajný, pravdepodobne budete prihliadať aj na tento fakt.

 

Vďaka kvalitným zimným pneumatikám sa nemusíte báť jazdy počas zimy

Možno aj vy začínate premýšľať nad tým, že o pár týždňov budete musieť vymeniť vaše staré zimné pneumatiky za nové, keďže ročné obdobie akým je zima, je už v nedohľadne. Pýtate sa, kedy je vhodné siahnuť po zimných pneu a kedy po zimných reťaziach? V každom prípade nepodceňujte bezpečnosť jazdy na zasneženej vozovke a buďte aj vy zodpovedným vodičom, ktorému záleží na plynulej premávke bez komplikácií.

Základné vlastnosti zimných pneumatík

Patríte medzi aktívnych vodičov, ktorých neodradí snehová prikrývka, námraza ba dokonca nerovné povrchy? V tom prípade budete potrebovať kvalitné zimné pneumatiky, ktoré „čo to“ vydržia, a teda budú zárukou bezpečnej a komfortnej jazdy bez ohľadu na výkyvy vonkajšieho počasia. Cieľom zimných pneu je lepšie uchopiť cestu, zvládnuť námrazu a včas zabrzdiť. A aké sú ďalšie vlastnosti zimných pneumatík? Presné ovládanie vďaka stredovému rebru, rýchle odvodnenie pomocou smerových drážok, spoľahlivá trakcia, lepšia priľnavosť na zasneženej a zľadovatenej vozovke  a koniec koncov komfortná jazda, ktorá je pre každého vodiča prioritou.

V zime do hôr – bezpečne a pohodlne

Ak je situácia vo vysokých nadmorských výškach náročná, vašou jedinou možnosťou sú zimné reťaze, ktoré zaisťujú potrebnú trakciu určenú na bezpečnú jazdu. S týmito pneumatikami budete udržiavať danú rýchlosť počas stúpania do kopca a zároveň budete obmedzovať nebezpečenstvo pošmyknutia, zatiaľ čo zostupujete smerom z kopca. Vďaka reťaziam môžete prekonať aj tie najťažšie jazdné podmienky, ktoré sú žiaľ súčasťou každej zimy, a to obzvlášť vo vysokohorských podmienkach.

Ak si ani vy neviete dať rady s výberom vhodných pneumatík pre vaše vozidlo, testy pneumatík sú presne to, čo uľahčí výber aj vám! Tak čo poviete, aj vy investujete do kvalitných pneumatík, ktoré môžu výrazne ovplyvniť vašu jazdu?