Vďaka kvalitným zimným pneumatikám sa nemusíte báť jazdy počas zimy

Možno aj vy začínate premýšľať nad tým, že o pár týždňov budete musieť vymeniť vaše staré zimné pneumatiky za nové, keďže ročné obdobie akým je zima, je už v nedohľadne. Pýtate sa, kedy je vhodné siahnuť po zimných pneu a kedy po zimných reťaziach? V každom prípade nepodceňujte bezpečnosť jazdy na zasneženej vozovke a buďte aj vy zodpovedným vodičom, ktorému záleží na plynulej premávke bez komplikácií.

Základné vlastnosti zimných pneumatík

Patríte medzi aktívnych vodičov, ktorých neodradí snehová prikrývka, námraza ba dokonca nerovné povrchy? V tom prípade budete potrebovať kvalitné zimné pneumatiky, ktoré „čo to“ vydržia, a teda budú zárukou bezpečnej a komfortnej jazdy bez ohľadu na výkyvy vonkajšieho počasia. Cieľom zimných pneu je lepšie uchopiť cestu, zvládnuť námrazu a včas zabrzdiť. A aké sú ďalšie vlastnosti zimných pneumatík? Presné ovládanie vďaka stredovému rebru, rýchle odvodnenie pomocou smerových drážok, spoľahlivá trakcia, lepšia priľnavosť na zasneženej a zľadovatenej vozovke  a koniec koncov komfortná jazda, ktorá je pre každého vodiča prioritou.

V zime do hôr – bezpečne a pohodlne

Ak je situácia vo vysokých nadmorských výškach náročná, vašou jedinou možnosťou sú zimné reťaze, ktoré zaisťujú potrebnú trakciu určenú na bezpečnú jazdu. S týmito pneumatikami budete udržiavať danú rýchlosť počas stúpania do kopca a zároveň budete obmedzovať nebezpečenstvo pošmyknutia, zatiaľ čo zostupujete smerom z kopca. Vďaka reťaziam môžete prekonať aj tie najťažšie jazdné podmienky, ktoré sú žiaľ súčasťou každej zimy, a to obzvlášť vo vysokohorských podmienkach.

Ak si ani vy neviete dať rady s výberom vhodných pneumatík pre vaše vozidlo, testy pneumatík sú presne to, čo uľahčí výber aj vám! Tak čo poviete, aj vy investujete do kvalitných pneumatík, ktoré môžu výrazne ovplyvniť vašu jazdu?