Na dovolenke, v prírode i počas športovania oceníte detský cyklovozík

Na dovolenke, v prírode i počas športovania oceníte detský cyklovozík

V našich končinách zatiaľ nie je až tak často vidieť cyklistu s pripevneným cyklovozíkom. V zahraničí naopak brázdia cyklovozíky cesty a chodníky jedna radosť. Tento trend sa dá očakávať v budúcnosti aj u nás. Ponuka detských cyklovozíkov rastie a zároveň sa znižuje ich cena. Zaraďte sa do skupiny šťastlivcov, ktorí si môžu vychutnávať šport a výlety spolu s najmenšími členmi rodiny.

Ak uvažujete o kúpe cyklovozíka

Ak ste začali uvažovať o kúpe cyklovozíka, mali by ste si najskôr zaobstarať k vášmu automobilu dostatočne objemný strešný box. Strešné boxy väčších rozmerov bez problémov uvezú nielen cyklovozík, ale aj všetku rodinnú batožinu počas ciest na dovolenky alebo dlhšie výlety. Kvalitu cyklovozíka rýchlo rozoznáte podľa ceny, od ktorej sa odvíja vybavenie a odpruženie vozíka. Detské cyklovozíky bez odpruženia sú vhodné len na spevnené asfaltové cesty. Investujte radšej do odpružených modelov, ktorým nerobí problém vlnitý, kamenistý alebo iný náročný terén. Zároveň sú odpružené modely oveľa bezpečnejšie pre najmenšie deti.

V takýchto vozíkoch môžete voziť dieťa prakticky od narodenia. Musíte len dokúpiť novorodeneckú vložku, ktorá spevní telíčko dieťaťa. Okrem toho sa o bezpečnosť postarajú reflexné prvky, bezpečnostné pásy a brzdy. Do niektorých modelov môžete dokonca vložiť autosedačku. Nosnosť cyklovozíka sa pohybuje od 30 do 50 kg. Znamená to, že vozík využijete niekoľko rokov. Komfort dieťaťa zvyšujú odvetrávacie otvory, slnečné clony a kryt proti dažďu.

Čo všetko získate kúpou cyklovozíka

Kúpou cyklovozíka urobíte radosť nielen sebe, ale aj svojim deťom. Každý drobec si jazdu vo vozíku užíva. Vďaka priehľadným stenám vozíka vníma okolie a vyššia rýchlosť je pre neho zábavná. V prípade, že je dieťa unavené, bez problémov v pohodlnom cyklovozíku zaspí. Niektoré typy vozíkov umožňujú prevážať dve deti naraz. Prioritne sa cyklovozík využíva pri jazde na bicykli. Bicykel hravo preveziete na určené miesto vďaka nosiču bicyklov na autá, najlepšou voľbou je nosič bicyklov na ťažné, a následne pripevníte cyklovozík za bicykel.

Nemusíte sa obávať toho, že by sa dieťa pri prípadnom páde z bicykla zranilo. Vozíky majú pevnú konštrukciu a zranenie je vylúčené. Vďaka doplnkom sa dá cyklovozík pripevniť k telu pri behu alebo korčuľovaní. Na dovolenke ho môžete využiť i ako klasický detský kočík. V tomto prípade oceníte ľahkú manipuláciu, bohatý úložný priestor a nízku hmotnosť vozíka.